2019 Hyundai Elantra Tanıtıldı

By on 28 Ağustos 2018

90’lı yılların ilk dönemlerinden itibaren Hyundai’nin ürün gamında yer bulmaya başlayan Elantra, Türkiye’deki kullanıcıların da yoğunlukla tercih ettiği seçenekler arasında. 2018 yılına kadar gelen süreçte daha çok aile otomobili havasını andıran sade bir tasarım dilini taşıyan model, markasının içerisinde olduğu başarılı yükselişten nasibini alanlar arasına dahil oldu.

2019hyundaielantra3

IONIQ ile başlayıp i30 Fastback‘e kadar uzanan değişim sürecinde, bu zamana kadar hiç olduğu kadar sportif karaktere kavuşan Elantra, artık hitap ettiği kitlenin sınırlarını da geliştirme şansına erişecek. Beklediğimiz gibi teknolojik parçaları da yenilenen aracın yurt dışında zengin motor seçenekleri sunulacak.

2019hyundaielantra1

Hyundai tasarımcılarının Elantra üzerinde yaptığı değişimler, karaktere doğrudan etki eden temel parçalar üzerinden başlıyor. Kaputu da içerisine alan ön bölümde ızgara ve ışıklandırma grubunda artık çok daha keskin çizgiler bizler karşılarken, tampon kısmında da destekleyici parçaların dahil edildiği görülebiliyor. Aracın arka bölümünde yapılan değişimler ise işin hissiyat kısmını biraz daha premium sınıfa yaklaştırıyor.

2019hyundaielantra8

2019hyundaielantra9

Burada yepyeni bir tampondan faydalanan Hyundai, entegre spoiler ve LED teknolojisine sahip yeni ışıklandırma grubunu kullanıyor. Seçenekler arasına eklenen yeni jant tasarımları da şüphesiz aracın genel karakterindeki en önemli tamamlayıcılarından olacak. Kokpit kısmında ise multimedya ekran güncellemesi ve dijital sürücü ekranında değişimler ön plana çıkmakta.

2019hyundaielantra10

Motor ve Donanım

2019 Hyundai Elantra’nın teknolojik donanım kısmında günümüz ihtiyaçları üzerine şekillendiğini görüyoruz. Ön bölge çarpışma önleme, şeritte tutma, sürücü dikkat uyarısı, yaya algılama, kör nokta uyarı ve geri bölge trafik asistanı bu noktada kullanıcıları destekleyecek elektronik parçalar arasında ön plana çıkıyor. Amerika pazarında SE, SEL ve Limited olmak üzere farklı donanım seviyelerinde satın alınabilen Elantra aynı sayıda motor seçeneğine sahip olacak. 1,4 litrelik turbo benzinli (130 beygir), 1,6 litrelik turbo benzin ve 2.0 litrelik Atkinson temelli benzinli olarak ayrılan bu motorlar 7 ileri çift kavrama veya 6 ileri manuel şanzımanlarla kombin edilecek.

2019hyundaielantra5

2019hyundaielantra12

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir