2014 Sezonu Offroad ile Ankara’da Açılıyor!

By on 25 Şubat 2014

2014 Türkiye Offroad Şampiyonası ilk yarışı, Ankara Doğa Sporları ve Offroad Kulübü tarafından 01-02 Mart tarihlerinde Ankara İncek’te düzenleniyor…

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu 2014 faaliyet takviminde yer alan ilk organizasyon olan Ankara Off-Road Yarışı, bu hafta sonu gerçekleştiriliyor. 2014 Türkiye Offroad Şampiyonası ilk ayağı olan organizasyon 01-02 Mart tarihlerinde İncek’te koşulacak. Kısa adı ANDOFF olan Ankara Doğa Sporları ve Offroad Kulübü tarafından düzenlenen organizasyonun, sezonun ilk yarışı olması ve bu yıl katılımcı sayısındaki artış nedeni ile çok daha heyecanlı geçmesi bekleniyor.

Her biri farklı karakterde olan iki farklı parkur üzerinde yer alan ve toplam uzunluğu 77 km. olan etaplar, hem yarışmacılar hem de izleyiciler açısından zorlu ve heyecan dolu mücadelelere sahne olacak. Ankara, İstanbul, Sakarya, Mersin, Tarsus, Sinop, Bolu, Tekirdağ, Safranbolu, Düzce, Zonguldak gibi birçok farklı ilden 30 kadar ekibin katılımı beklenen organizasyon, 01 Mart Cumartesi günü saat 14:00’te başlayacak ve ilk gün saat 17:00’da sona erecek. 02 Mart pazar günü 10.30’da başlayarak 14:20’den itibaren tamamlanacak olan sezonun ilk yarışı, TEB Otel’de saat 17:00’de düzenlenecek ödül töreni ile son bulacak.

Bu yıl uygulamaya giren “Süper Offroad” uygulaması sayesinde, yarışın herhangi bir etabında mekanik bir sorun yaşan ekipler, araçlarındaki eksiklikleri gidererek yetişebildikleri ilk etaptan yarışa devam edebilecekler. İlk kez yarıştan itibaren uygulanmaya başlanacak olan bu sistem, yarışı başından son anına kadar heyecanlı bir hale getirecek.

 

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir