2014 Detroit Otomobil Fuarı’nda ‘En İyi Konsept Otomobili’ Ödülünü Volvo Concept XC Coupe Kazandı!

By on 16 Ocak 2014

Volvo Concept XC Coupe, bu hafta iki prestijli tasarım ödülü birden kazanarak, Volvo Car Group‘un (Volvo Cars) yeni tasarım dilinin etrafındaki heyecanı yeni bir boyuta taşıdı. Detroit Otomobil Fuarı’nda düzenlenen 2014 EyesOn tasarım ödüllerinde ‘En İyi Konsept Otomobil’ seçilen İsveçli markanın son kavram otomobili Concept XC Coupe, ayrıca “Renk, Grafik ve Malzemelerin En İyi Kullanımı’ ödülünü almaya da hak kazandı.

Concept XC Coupe Detroit_137889_75_65Detroit’de düzenlenen 2014 Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda dünya lansmanı yapılan Volvo Cars’ın yeni kavram otomobili Concept XC Coupe, şirketin gelecekteki tasarım yönünün vitrini olacak üç konsept otomobilinden oluşan dizinin ikinci ürünü. Benzer niteliklere sahip ödüllü Volvo Concept Coupe gibi XC Coupe de Volvo Cars’ın geleceğinde birçok modelde kullanılacak olan yeni Ölçeklenebilir Ürün Mimarisi’nin (SPA) tasarım olanaklarını ortaya koyuyor. Bu mimarinin ilk ürünü ise gelecek yıl tanıtılacak yeni Volvo XC90 olacak.

Concept XC Coupe Detroit_137066_75_65Volvo Cars Tasarımdan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Thomas Ingenlath, alınan ödüller üzerine; “Tabii ki onurlu ve çok mutluyum. Volvo’nun yeni tasarım yönünün sadece kamuoyu ve basın tarafından değil, tasarım konusunda önde gelen insanlar tarafından da takdir edilmesi oldukça cesaret verici. Volvo Cars, heyecan verici yeni tasarım dilindeki yolculuğa daha yeni başladı,” dedi.

Concept XC Coupe Detroit_137067_75_65EyesOn’un tasarım ödülleri töreni, her yıl Detroit Otomobil Fuarı’nda gerçekleşen önemli bir etkinlik. Jürisinde otomobil üreticileri ve akademik çevrelerden ünlü tasarımcıların yer aldığı EyesOn tasarım ödülleriyle ilgili daha fazla bilgi için http://www.eyesondesign.org/auto-show-awards/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir