11 Adet Yaris Hybrid Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’ne Teslim Edildi

By on 06 Ekim 2015

Araç ihtiyacının bir bölümünü hibrit otomobiller ile karşılayan Eskişehir’in ilçesi Tepebaşı Belediyesi’ne 11 adet Toyota Yaris Hybrid törenle teslim edildi. Düzenlenen törene, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehir Toyota Plaza Sarar adına Sarar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar ve Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Satış Direktörü Selim Okutur katıldı. Teslim edilen 11 Yaris Hybrid, belediyenin halka götüreceği hizmetlerde kullanılacak. Sessizliği, ekonomikliği ve çevreciliği ile B segmentinin ilk ve tek hibrit otomobili olan Yaris Hybrid, bu özellikleriyle tam bir şehir otomobili olarak öne çıkıyor.

Tüm dünyada bugüne kadar 8 milyonu aşan hibrit araç satışıyla lider konumda bulunan Toyota, hibrit otomobil kullanımı konusunda dünyanın birçok ülkesinde yerel yönetimler ile de ortak çalışmalar yürütüyor. Daha sessiz, daha ekonomik ve daha çevreci otomobiller ile sürdürülebilir ulaşım için, kısa ve orta vadede “hibrit” teknolojisini çözüm olarak görüyor.

 

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’ne teslim edilen 11 adet Yaris Hybrid, dinamik tasarımıyla da dikkat çekiyor. Geniş iç mekanı ve donanım özellikleriyle de beğeni toplayan Yaris Hybrid’in 1.5 lt’lik Hybrid motoru 3.6 lt/100km birleşik yakıt tüketimi ile çok daha ekonomik sürüş sağlıyor.

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir