Yeni Audi Q7’ye Makyaj Karakter Kattı

By on 27 Haziran 2019
2020q7audi4

Kısa süre önce SUV ürün gamının en yeni üyelerinden birisi olan Q8’in sportif versiyonuyla karşımıza çıkan Audi, gündemin diğer merak edileni için de adımını attı.

Süreç içerisinde pek çok kez kamuflajlı olarak kameralara yansıyan 2020 Audi Q7 için atılan bu adımla birlikte merak edilen cevaplar da örtülerinden kurtuluyor. Yeni model yılıyla birlikte makyaj niteliği taşıyan güncellemelerle ürün gamının son dokunuşlarını alan yeni Audi Q7, özellikle gece sürüşlerinde ortaya koyacağı karakterle bunu fazlasıyla hissettirecek.

2020q7audi2

Yine markanın son nesil tasarım dilinin temel taşı niteliğinde olam köşeli ızgara formunu da ışıklandırma gruplarıyla birlikte büyük resimde fark etmek mümkün.

2020q7audi1

Makyajın dış tasarımıyla ilgili satır başlarını incelemediğimizde, bir öncekine göre daha büyük bir ızgaranın bizi karşıladığını görüyoruz. Ailenin diğer modellerinde gördüğümüz ön ve arka ışıklandırma grubunun teknolojisi, opsiyonel olarak HD Matrix olarak da tercih edilebilecek.

2020q7audi7

Marşpiyel, difüzör ve egzoz gibi parçalarda da hissedeceğimiz bu dokunuşlar, gövde üzerindeki krom parçaların fazlalığına da içermekte. İç yaşam alanına geçtiğimizde ise, Audi’nin en güçlü olduğu sanal kokpit teknolojisinin yine en güncel versiyonu karşımıza çıkıyor.

2020q7audi13

Yüksek çözünürlükte dijital ekranların hegemonyasında seyreden bu bölümde, yazılımsal iyileştirmeler ve sanal asistan destekleri de kullanıcıları bekliyor olacak. 2020 model Q7’nin motor kısmında ise bizleri standart olarak gelen 48V hibrit mimarisi karşılıyor.

2020q7audi12

İlk adımda iki adet dizel motorla satışa sunulacak olan otomobili kısa süre içerisinde şarj edilebilir hibrit versiyonla da tercih etmek mümkün olacak. Q7’nin tüm versiyonlarında 8 ileri otomatik şanzımanla kombin edildiğini de belirtmeden geçmeyelim. Eylül ayı itibarıyla satışa sunulacak olan yeni modellerin fiyatları da kısa süre içerisinde netleşecek.

2020q7audi11

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir