Volvo’dan Tesla’ya Dişli Rakip: Polestar 2

By on 28 Şubat 2019
volvo-alt-markasindan-tesla-model-3e-rakip-elektrikli-otomobil-polestar-2-7

Dünyanın en güvenli otomobillerini hazırlayan Volvo, Polestar markasıyla elektrik tarafında da öne çıkmak istiyor. İşte bunun için büyük önem arz eden yeni model Polestar 2, resmi olarak karşımızda bulunuyor. Direkt olarak Tesla Model 3 karşısına konumlandırılan otomobil, tasarımsal olarak oldukça güzel görünüyor.

volvo-alt-markasindan-tesla-model-3e-rakip-elektrikli-otomobil-polestar-2-9

Farlarıyla temelde bir Volvo olduğunu hatırlatan otomobil, Polestar 1 ile birçok tasarım çizgisini paylaşıyor. Kokpitinde geniş bir dokunmatik ekran ve dijital gösterge takımı yer alan otomobil, Volvo’nun ikonik direksiyon simidiyle geliyor. Gelelim teknik detaylara.

volvo-alt-markasindan-tesla-model-3e-rakip-elektrikli-otomobil-polestar-2-10

Araç açıklandığı kadarıyla tam dolu pille 440 km yol yapabiliyor. 408 beygir güç üreten tamamen elektrikli Polestar 2, 0’dan 100 km/s hıza 5 saniyenin altında çıkabiliyor. Tabanında 78 kWh kapasitesinde pil yer alan otomobil, genel olarak elektriğin çevikliğini konforla birleştiriyor.

volvo-alt-markasindan-tesla-model-3e-rakip-elektrikli-otomobil-polestar-2-8

2020 yılında üretime gireceği belirtilen elektrikli otomobil, açıklandığı kadarıyla 63 bin dolara satılacak. Ancak bu başlangıç fiyatı olacak. Firmanın daha sonra aracın fiyatını 40 bin dolara kadar çekeceği belirtiliyor.

volvo-alt-markasindan-tesla-model-3e-rakip-elektrikli-otomobil-polestar-2-3

Fakat bunun için üretimin ikinci yılının beklenmesi gerekiyor. Tamamen elektrikli otomobil pazarı için büyük önem arz eden araç, herkese ancak 2021 yılında hitap eder hale gelecek gibi görünüyor.

volvo-alt-markasindan-tesla-model-3e-rakip-elektrikli-otomobil-polestar-2-1

volvo-alt-markasindan-tesla-model-3e-rakip-elektrikli-otomobil-polestar-2-4

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir