Mini Clubman Ve Öne Çıkan Özellikleri

By on 20 Nisan 2019
2020-Mini-Clubman-102

Mini, 2020 model Clubman’i resmen görücüye çıkardı. 2020 Mini Clubman, önden arkaya küçük çaplı kozmetik değişikliklerle geliyor. Yeni modelde karşımıza çıkan yenilikler arasında yeni ızgara tasarımı, LED aydınlatma sistemi ve daha fazla kişiselleştirme seçenekleri yer alıyor.

2020-Mini-Clubman-106

Yeni standart halojen farlar, daha büyük reflektörlere sahip. Yeni modelde standart olarak halojen farlar geliyor. Kullanıcılar isteğe bağlı olarak LED ön farları da tercih edebiliyor. Adaptif LED farların da otomobilin seçenekleri arasında yer aldığını belirtelim. Adaptif LED far ışığın şiddetini ayarlamaya imkan tanıyor. Kaputun altında, pek bir şey değişmedi.

2020-Mini-Clubman-105

Genel olarak altı motor arasından seçim yapmak mümkün. 4 tekerlekten çekiş sisteminin de opsiyonel olarak sunulduğu Clubman’de iki adet 3 silindirli ve iki adet 4 silindirli dizel motor ile birlikte iki adet 3 silindirli ve bir adet 4 silindirli benzinli motor bulunuyor.

2020-Mini-Clubman-107

Standart 6 vitesli manuel şanzıman beğeninize uygun değilse, MINI One, MINI Cooper, MINI Cooper S ve MINI One D Clubman’da isteğe bağlı 7 vitesli şansıman sistemini de tercih edebilirsiniz. Opsiyonel olarak satın alınabilen spor süspansiyon paketi de aracı yere yaklaşık 10 milimetre kadar daha yaklaştırabiliyor. 18 inç büyüklüğünde jantlarla gelen otomobilin iç mekanı da dikkatleri üstüne çekiyor.

2020-Mini-Clubman-108

Önümüzdeki günlerde yurt dışında piyasaya sürülecek modelin bu yıl Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor. 2020 model Clubman’in fiyatı ise henüz belli değil.

2020-Mini-Clubman-104

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir