Mercedes-Benz, Concept GLB Adı Verilen Zorlu Şartlara Özel Kompakt SUV Modelini Tanıttı

By on 17 Nisan 2019
arazinin-en-modern-hali-mercedes-benz-concept-glb-galeri-6

Mercedes-Benz Concept GLB, fuarın kesinlikle en çok dikkat çeken araçları arasında yer alıyor. G-Class’tan ilham alınarak tasarlanan kompakt SUV, gerçekten oldukça modern bir çizgiye sahip. Yuvarlak hatları ve fütüristik çizgileriyle gerçekten çağın ötesinde olan araç, dışından çok daha etkileyici bir iç tasarımla karşımıza çıkıyor.

arazinin-en-modern-hali-mercedes-benz-concept-glb-galeri-8

Land Rover Discovery Sport, BMW X1 ve Audi Q3 gibi modellerin klasmanında yer alan Mercedes-Benz Concept GLB, özellikle fuar kapsamında sergilenen kahverengi iç döşemesi ve gelişmiş kokpit teknolojileriyle öne çıkmayı biliyor.

arazinin-en-modern-hali-mercedes-benz-concept-glb-galeri-11

Merkezinde iki adet yatay yerleştirilmiş ekranın yer aldığı kokpit, içerisinde gereğinden fazla zaman geçirilebilecek kadar lüks hazırlanmış. Üst seviye malzemelerin kullanıldığı Concept GLB, firmanın MFA mimari üzerine kuruluyor. Bu mimari üzerine firmanın kurduğu birçok başka modeli de bulunuyor.

arazinin-en-modern-hali-mercedes-benz-concept-glb-galeri-4

Üst kısmına konulan çift LED aydınlatması ve araziye özel lastikleriyle üretim amacını açıkça gösteren kompakt SUV, özellikle önden oldukça kaslı bir çizgiye sahip Arka tasarımı biraz farklı olan modelin, beş ya da altı koltukla alınabileceği belirtiliyor.

arazinin-en-modern-hali-mercedes-benz-concept-glb-galeri-13

Konsept modeli 2 litre dört silindir turbo benzinli motor ile donatan Alman üretici, üretim versiyonunda 2.2 litre dizel motoru da sunacak deniyor. Ayrıca aracın EQB takısını taşıyan tamamen elektrikli versiyonu da gelebilir deniyor. Normal modelin 2020’de, elektrikli versiyonun ise 2021’de satışa sunulacağı söyleniyor.

arazinin-en-modern-hali-mercedes-benz-concept-glb-galeri-16

arazinin-en-modern-hali-mercedes-benz-concept-glb-galeri-1

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir