Karşınızda Mercedes-AMG A35 Sedan

By on 28 Mart 2019
mercedes-amg-a35-sedan-1

Hatchback A35‘te olduğu gibi sedan model de 2.0 litre hacminde turboşarjlı dört silindirli motora sahip. 302 HP güç ve 400 Nm tork üreten makine, ürettiği gibi AMG Speedshift 7G çift kavramalı şanzıman ve 4MATIC aktarma sistemiyle dört tekerleğe birden gönderiyor.

Yeni “junior” sporcu, bu kombinasyonda durağan halden 100 km/s’ye ulaşmak için yalnızca 4,7 saniyeye ihtiyaç duyarken, son sürati ise 250 km/s‘de elektronik olarak limitli. Yine aynı hatchback modelde olduğu gibi yeni sedan da AMG olmayan modellerden görsel olarak ayrışıyor.

mercedes-amg-a35-sedan-2

Gümüş krom trimli sportif ön tampon, AMG-Line yan etekler, bagaj üzeri spoyler, arka difüzör, çift egzoz çıkışı ve 18 inç ebadındaki spor jantlar, otomobili standart A-Sınıfı sedanlardan ayırıyor. Daha fazlasını talep eden müşteriler ise otomobillerini AMG Aerodynamics Package ve AMG Night Package isimli donanım paketleriyle satın alabilecekler.

mercedes-amg-a35-sedan-6

İç mekan ise AMG’nin yeni tip altı düz ve kırmızı dikişli direksiyon simidine ve arkasındaki vites kulakçıklarına sahip. Bunun dışında yeni MBUX bilgi ve eğlence sistemi ile tamamen dijital gösterge paneli, diğer A-Sınıfı modellerinden olduğu gibi aktarılıyor. Kaygan, Konfor, Sport, Sport+ ve Kişiselleştirilebilir olmak üzere dört farklı sürüş modu sürücülerin kullanımına sunuluyor.

mercedes-amg-a35-sedan-5

A35 Sedan’ın hızlanabildiği gibi durabilmesini de garantilemek adına Mercedes-AMG otomobile agresif bir fren sistemi monte etmiş. Ön tarafta dört pistonlu kaliperler ve 350 mm‘lik disklere sahip olan sistem, arkada ise tek pistonlu kaliperler ile 330 mm‘lik disklerden oluşuyor.

mercedes-amg-a35-sedan-1 (1)

A35 Sedan ayrıca AMG Ride Control isimli adaptif süspansiyon sistemiyle satın alınabiliyor. Sistem otomatik olarak çalışıyor ve farklı yol koşullarına göre amortisörlerin sönümleme karakterini değiştiriyor. Otomobilin satışa ne zaman sunulacağı ve fiyat bilgisi hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Yeni A35 Sedan’ın New York Otomobil Fuarı‘nda tanıtılması bekleniyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir