Karşınızda Mazda ve Toyota Ortaklığının İlk Meyvesi: 2020 Toyota Yaris

By on 02 Nisan 2019
karsinizda-2020-toyota-yaris-ve-hakkinda-bilinmesi-gerekenler-8

Mazda ve Toyota’nın uzun zaman önce yaptığı ortaklığın meyvesi olan 2020 Toyota Yaris, bu açıdan Mazda2 ile aynı platform üzerine kuruluyor. Hatchback otomobil sınıfında önemli bir model olacak yeni Yaris, modern bir tasarıma sahip.

karsinizda-2020-toyota-yaris-ve-hakkinda-bilinmesi-gerekenler-10

Görebileceğiniz üzere Mazda2’den çok da farklı olmayan 2020 Toyota Yaris, şimdilik mavi lansman rengiyle karşımızda bulunuyor. Mazda2 ile aynı kokpiti kullanan ve burada özellikle direksiyon simidi ve beyaz döşeme ile öne çıkan otomobil, gücünü dört silindirli 1.5 litre 106 beygir güç üreten benzinli motordan alıyor.

karsinizda-2020-toyota-yaris-ve-hakkinda-bilinmesi-gerekenler-7

Bu motor altı ileri otomatik şanzıman ile kombinlenebiliyor. Canlı olarak 2019 New York Auto Show kapsamında görücüye çıkartılacak otomobil, düşük yakıt sarfiyatına sahip bir model olarak öne çıkacak izlenimi meydana getiriyor.

karsinizda-2020-toyota-yaris-ve-hakkinda-bilinmesi-gerekenler-6

Modeldeki 7 inç dokunmatik ekran üzerine kurulan multimedya sistemi, Apple CarPlay ve Android Auto desteklerine sahip. Bu sayede Android ya da iPhone telefonlar ile üst düzey kontrol deneyimi elde edilebiliyor.

karsinizda-2020-toyota-yaris-ve-hakkinda-bilinmesi-gerekenler-1

Geri dönüş kamerası standart olarak sunulan otomobil, standart donanımda 16 inç jantlar üzerine oturuyor. Jantları oldukça sportif duran araç, eski jenerasyona oranla ciddi iyileştirmeler taşıyor.

karsinizda-2020-toyota-yaris-ve-hakkinda-bilinmesi-gerekenler-2

karsinizda-2020-toyota-yaris-ve-hakkinda-bilinmesi-gerekenler-9

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir