Karşınızda Mazda CX-30 ve Öne Çıkan Özellikleri

By on 07 Mart 2019
surpriz-model-mazda-cx-30-ve-one-cikan-ozellikleri-11

Gerçek otomobil tutkunlarının sevdiği markalardan Mazda, Cenevre Otomobil Fuarı kapsamında CX-30 modelini görücüye çıkarttı. İşte önemli detaylarıyla Mazda CX-30 hakkında bilinmesi gerekenler.

surpriz-model-mazda-cx-30-ve-one-cikan-ozellikleri-1

Mazda’nın Cenevre Otomobil Fuarı’nda CX-7 modelini tanıtacağı söyleniyordu. Ancak firma bir sürpriz yaptı ve Mazda CX-30 lanse edildi. Direkt olarak CX-3 ve CX-5 arasına konumlandırılan otomobil, “kompakt crossover” sınıfında yer alıyor. Firmanın modern tasarım çizgisini taşıyan otomobil, özellikle kırmızı lansman rengiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

surpriz-model-mazda-cx-30-ve-one-cikan-ozellikleri-7

Uzunluğu 4.395 mm genişliği ise 1.795 mm olarak açıklanan otomobil, burada Peugeot 3008 ve Skoda Karoq ile benzer bir gövde boyutuyla karşımıza çıkıyor. 430 litre bagaj hacmi bulunan araç, firmanın alıştığımız ancak oldukça şık duran kokpit tasarımını kullanıyor.

surpriz-model-mazda-cx-30-ve-one-cikan-ozellikleri-2

Avrupa’ya Skyactiv 2 litre benzinli ya da 1.8 litre dizel motor seçenekleriyle geleceği açıklanan yeni Mazda CX-30, altı ileri manuel ya da otomatik şanzıman ile kombinlenebiliyor. Aracın ayrıca benzinli taraf için hibrit altyapısı da bulunuyor. 24 voltluk lityum iyon bataryalara sahip elektrikli motor, hem yakıt ekonomisini hem de gaz tepkilerini hatırı sayılır şekilde artırabiliyor.

surpriz-model-mazda-cx-30-ve-one-cikan-ozellikleri-5

Her türlü yol şartında rahatlıkla kullanılabilecek bir otomobil olan Mazda CX-30, söylendiği kadarıyla 20 bin ile 24 bin dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olacak. Aracın Avrupa’da önümüzdeki yaz ayarlında satılması bekleniyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir