Karşınızda Lada Cross Sedan

By on 21 Nisan 2018
ladavestacross1

Avrupa merkezli otomobil üreticilerinin Crossover ve SUV sınıfındaki modellerini çeşitlendirmesinin ardından şimdi de yavaş yavaş halihazırda var olan modellerini yer yükseltmeye başladığını görüyoruz. Son olarak Ford’un Focus Active ile gerçekleştirdiği bu adımı, Türkiye’de bir kesimini merakla beklediği Lada‘dan geliyor.

Halihazırda sedan, station wagon ve station wagon cross olmak üzere üç farklı opsiyonla sunduğu Vesta ailesine dördüncü üye olarak cross sedan modelini ekleyen Rus üretici, aracına fazlasıyla da güveniyor. Sınıfında bir ilk olarak lanse edilen Lada Vesta Cross Sedan, yükseklik değerinin yanı sıra gövdesine yapılan değişimlerle de standart versiyonda ayrılıyor.

ladavestacross2

Sedan versiyona oranla yapılan değişimlerin ilk ayağında hatırı sayılır oranda artırılmış yükseklik değeri var. 203 milimetrelik bir değerle karşımıza çıkan Lada Vesta Cross Sedan, bu değeriyle pek çok kompakt SUV modelinin bile önüne geçmeyi başarıyor.

ladavestacross7

Lada’nın süspansiyon konusunda da önemli değişimler yaptığı araçta, bu değişimlerin arazi ve yol sürüşlerinde çok net bir şekilde hissedilebileceği belirtiliyor.

ladavestacross10

Tampon, difüzör ve yan bölümlerinde arazi sürüşlerine karşı ufak değişimlerin gözlemlendiği versiyonda tüm opsiyon listesinin kısa süre içerisinde açıklanması bekleniyor. İçerisinde elektronik klima, ısıtmalı ön koltuklar, elektrikli cam ve multimedya ekran gibi özelliklerle gelen Vesta Cross Sedan’ın Rusya dışında satışa sunulması şimdilik pek olası gözükmüyor.

ladavestacross11

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir