Karşınızda Hyundai Tucson N Line

By on 22 Mart 2019
sportif-tasarimiyla-karsinizda-hyundai-tucson-n-line15

Hyundai Tucson N Line, beklenen modeller arasında yer alıyordu. Bugün resmi olarak karşımıza çıkan otomobil, performans odaklı “görünen” sportif bir model. Daha kaslı bir yapısı bulunan model, orijinalden daha az krom kaplama detaylar taşıyor.

sportif-tasarimiyla-karsinizda-hyundai-tucson-n-line19

19 inç jantlar üzerine kurulan Hyundai Tucson N Line, bol bol siyah detay taşıyor. Sayfada görebileceğiniz kırmızı ile siyah rengin kombinasyonu gayet güzel duruyor. Aracın içerisinde kırmızı dikişli detaylar öne çıkıyor. Burada çok büyük değişiklikler taşımadığı görülen en büyük N Line modeli, biraz karanlık bir kokpit ile karşımıza çıkıyor. Gelelim motor seçeneklerine.

sportif-tasarimiyla-karsinizda-hyundai-tucson-n-line21

Modeli 175 beygir 1.6 litre T-GDI turbo benzinli, 135 beygir 1.6 litre CRDi ve 183 beygir 2.0 litre CRDi dizel motor seçenekleriyle elde edilebiliyor. Motor seçeneklerinin ülkeye göre değişeceği araç, 6 ileri manuel ya da 7 ileri DCT şanzıman ile kombinlenebiliyor. Önden çekiş ya da dört çeker tercih edilebilen sportif Tucson, 135 ve 183 beygir modellerde 48V mild hybrid teknolojisiyle geliyor.

sportif-tasarimiyla-karsinizda-hyundai-tucson-n-line22

Geçtiğimiz hafta yeni bilgilerin geldiği Hyundai i20 N resmi olarak 2020 yılında tanıtılacak deniyor Daha önce 2018’de geleceği söylenen araç hakkında halen pek fazla bilgi bulunmuyor.

sportif-tasarimiyla-karsinizda-hyundai-tucson-n-line6

Ancak modelin normalde i20’den farklı olarak özel şase modifikasyonlarına, daha güçlü motora ve özel yürüyen aksama sahip olacağı belirtiliyor. Motor için bazı tahminler yapan kaynaklar, en olası seçeneğin dört silindirli 1.6 litre T-GDI motor olacağını söylüyor. Bu motorun araçta 200 beygir civarında bir güç sunacağı tahmin ediliyor.

sportif-tasarimiyla-karsinizda-hyundai-tucson-n-line9

sportif-tasarimiyla-karsinizda-hyundai-tucson-n-line5

sportif-tasarimiyla-karsinizda-hyundai-tucson-n-line23

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir