Karışınızda 2020 Volkswagen Golf

By on 11 Mart 2019
kamuflajsiz-goruntuleriyle-karisinizda-2020-volkswagen-golf-galeri-1

Volkswagen Golf efsanesi hayatımızda yer almaya devam ediyor. Sınıfının en çok satan modellerinden olan aracın, kısa süre önce Mk8 versiyonu kamuflajsız olarak görüntülendi. Baktığımız zaman 2020 Volkswagen Golf mevcut modelden aşırı oranda farklı görünmüyor.

Modelin son yıllardaki modern çizgisini devam ettiren firma, ufalttığı far takımıyla daha dikkat çekici bir ön tasarım tercih ediyor. Genel olarak daha keskin ve köşeli bir yapısı bulunan otomobil, direkt olarak kapıdan çıkan aynalarıyla da fark oluşturuyor.

kamuflajsiz-goruntuleriyle-karisinizda-2020-volkswagen-golf-galeri-8

Yerini alacağı modelden daha geniş olduğu belirtilen modelin, henüz içi görüntülenmiş değil. Burada büyük değişiklikler yapmadığı tahmin edilen firma, aracını MQB Evo platformu üzerine kuracak bilgisi veriliyor. Mevcut araçlarda kullanılan platformun güncellenmiş hali olan MQB Evo sayesinde 2020 Volkswagen Golf biraz daha büyük bir dingil mesafesine sahip olacak ve böylece arkadaki yolculara sunulan diz mesafesi artacak. MK7’ye oranla 45 kg daha hafif olacağını belirtilen yeni Golf, bagajını da büyütecek deniyor.

kamuflajsiz-goruntuleriyle-karisinizda-2020-volkswagen-golf-galeri-3

Ancak bunun için eylül ayında düzenlenecek Frankfurt Motor Show’a kadar sabredilmesi gerekiyor. Üretimine haziran ayında başlanacağı söylenen otomobil, turbolu üç ve dört silindir benzinli ve dizel motorlar ile alınabilecek. Araca daha sonra hibrit, GTI ve en yüksek performansı sunacak R modelleri de dahil edilecek.

kamuflajsiz-goruntuleriyle-karisinizda-2020-volkswagen-golf-galeri-1

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir