Güncellenen Tasarımı İle Karşınızda 2018 BMW 2 Serisi Active Tourer ve Grand Tourer [VİDEO]

By on 11 Ocak 2018
2018bmw2series5

Premium üreticilerin sessiz bir rekabet içerisinde olduğu MPV sınıfı doğrusunu söylemek gerekirse hitap ettiği kitle düşünüldüğünde biraz daha geriden gelerek gelişime uğratılıyor. Daha çok kalabalık aileler tarafından tercih edilen ve bu sebepten ötürü tutumluluk kriterleri ön planda tutulan sınıfta, elektrik faktörü henüz işlevsel bir şekilde işin içerisine girmiş değil. BMW’nin 2018 model yılıyla makyaj niteliğinde değişimlere gittiği MPV ailesi 2 Serisi Active Tourer ve Grand Tourer‘de de bahsettiğimiz bu durum devam ediyor. Yerini aldığı 2017 jenerasyonuna göre ufak çapta karakteristik değişimlerin yapıldığı modellerin kokpitinde de parmakla gösterilebilecek değişimlerin varlığı dikkat çekiyor.

2018bmw2series3

Kullanıcıların M Sport paketini de tercih edebileceği 2018 BMW 2 Serisi Active Tourer ve Grand Tourer’de ilk olarak dış tasarımda vurgulanan değişimlerden bahsedelim. Bu kısımda fark edilebilir en büyük değişimin böbrek ızgaraların büyütülmesi ve LED ışıklandırmalardaki ufak dokunuş olduğunu söyleyebiliriz. Tasarım ekibi bu temel parçaların yanında ön-arka tampon ve çift egzoz çıkışlarında pek de hissedilemeyecek güncellemeler yapmayı tercih etmiş. Dış bölümde ilgili söylenmesi gereken son kısımsa renk ve jant seçenekleri. Juraco Beji ve Gün Batımı Turuncusu adıyla iki yeni renk seçeneğine kavuşan modeller boyutları 16 ile 19 inç arasında değişen altı yeni jant tasarım opsiyonuna da sahip oldu.

VİDEO

2018bmw2series7

2018 BMW 2 Serisi Active Tourer ve Grand Tourer’in kokpit bölümünde de daha çok renklendirme hamlelerine gidildiğini söyleyebiliriz. Koltukların ergonomi konusunda iyileştirildiğini söyleyen BMW, Alcantara ve Dakota deri döşeme seçeneklerini kullanıcıların tercihine bırakıyor. Dış bölüme eklenen yeni renklerin de çizgi formunda koltuklara yansıtıldığı iç dunyada sürücü ekranında da siyah arkaplan tema dizaynı markanın vurgu yaptığı değişimler arasında. Donanım seviyelerine göre 6,5 inç’ten başlayıp 8,8 inç‘e kadar yükselen multimedya ekranın da yazılımsal olarak en güncel forma yükseltiğini de belirtmeden geçmeyelim. Araçlar sunulan teknolojik asistanlar arasında ise adaptif hız sabitleyici ve 60 km/s hıza kadar aktif şekilde aracı şeritte tutan trafik asistanı kullanıcıların en çok muhattab olacağı yardımcılar arasında.

2018bmw2series13

7 ileri çift kavrama şanzıman desteği BMW’nin teknik altyapı kısmında modellerine getirdiği en önemli parçanın vites kısmında olduğunu söyleyebiliriz. Önceki jenerasyonda 6 ileri manuel ve 8 ileri ZF (tork konvertörlü) şanzımanla sunulan 2 Serisi Active Tourer ve Grand Tourer, 7 ileri değerli çift kavrama şanzıman ile ilk kez bir araya getiriliyor. Plug-in hibrit seçeneğinin de olduğu motor kısmında ise dizel ve benzinliler aynı şekilde sunulmaya devam ediyor. 109 beygirden başlayıp versiyonlara göre 231 beygire kadar yükselen güç değerleriyle satışa sunulacak olan versiyonlar arasında 225XE iPerformance öne çıkıyor. 221 beygir güç, 385 Nm tork ve 6,7 saniyelik 0-100 değerleri bulunan hibrit versiyonun elektrikle gidebildiği menzil değerisyse maalesef sadece 45 kilometre. Yurt dışında yaklaşık 35 bin dolardan başlayan fiyatlarla alıcı bulacak olan 2018 BMW 2 Serisi Active Tourer ve Grand Tourer’in satışları kademeli olarak önümüzdeki günlerden itibaren başlayacak.

2018bmw2series10

2018bmw2series16

2018bmw2series20

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir